Ubytování Slavonice U KOLOBĚŽKY
Pro děti:
Cesta pohádkovým lesem Turistická trasa pro děti začíná v Turistickém info centru Slavonice, kde po splnění dětských úkolů na cestě, čeká na děti po návratu odměna. Trasa má celkem 3 stupně obtížnosti bronzová stezka pro mrňata a skřítky 1,8 km 4 stanoviště, stříbrná stezka pro zdatné poutníky 2,5 km 6 stanovišť a zlatá stezka pro válečníky a princezny bojovnice 4 km 8 stanovišť. https://www.i.slavonice-mesto.cz/cesta-pohadkovym-lesem/d-24030
Keramika Vaši ruční tvorbu od značkové mařížské keramiky můžete tvořit hned naproti Vašemu ubytování U koloběžky.
Muzeum samorostů V hájence sbírka více než 600 originálů ruční tvorby pana Tůmy
ZOO park Bejčkův mlýn
Muzeum pohraničního opevnění - pevnostní areál Slavonice
Řezbářský ateliér Výstava vlastní tvorby dílna sochaře Jiří Netík
Vyhlídková věž Dominantní vyhlídková kamenná věž z 16. stol. se zvonicí vás při příjezdu do Slavonic doslova vtahuje. Je součástí farního kostela Nanebevzetí Panny Marie. Věž je celoročně přístupná. Po výstupu 176 schodů se ocitnete se na arkádovém vyhlídkovém ochozu. Pohled na Slavonicko z výšky vám teprve zvedne tep. Slavonice vám doslova padají k Vašim nohám, máte je na dlani. Foto ve vašem phonu rozhodně nebude chybět.
Muzeum Slavonice Slavonické muzeum je v horním rohu náměstí Míru, vedle obecního úřadu. Z venku se tváří docela všedně. Muzeum je dobrá skrýš při dešti, nebo osvěžení ve vedrech, kdy získáte nové poznatky.
Městské hradby Rozlehlé městské hradby jsou prvkem města od pradávna. Ochranný smysl udával výhradní pozici Slavonic. Pozůstatky kamenného opevnění zbytky mohutných zdí, dvě brány, bašty máte nadosah.
Renesanční fasády Renesanční fasády měšťanských domů dávají městu unikátní a vzácný charakter. Dominantní průčelí mnoha budov je vyzdobeno renesančními malbami, které jsou i součástí interiérů z některých domů.
Luteránská modlitebna Bývalá protestantská modlitebna s malbami z roku 1568 zobrazuje výjevy z Apokalipsy.
Slavonické podzemí Než se vydáte za dobrodružstvím do hlubokých lesů a zříceniny Landštejn, prozkoumejte tajemné podzemí. Při prohlídce slavonského náměstí by vás ani nenapadlo, že se pod dlažbou ukrývá středověké sklepení. Slavonice tím nabízí přístup do kanalizačního podzemního systému.
Cyklostezka železnice duchů Slavonický potok, který protéká Slavonicemi, německy Zlabingsbach, pramení 6km západně od města který dále protéká přes hranice do rakouského města Waldkirchen an der Thaya. Potok místy doprovází bývalou železniční trať do Dolního Rakouska, která se v roce 2015 proměnila v novou unikátní cyklostezku k rozvoji cestovnímu ruchu města. Cyklostezka začíná u zastávky ČD Slavonice.
Lokomotivy, železnice Pro milovníky železnice, historických parních lokomotiv trať Kostelec Slavonice s návazností na nově vznikající cyklostezku v Rakousku a vytvoření ucelené nabídky turistických atraktivit ve všech dotčených regionech tzv. na "jedné trati", je využití pro turistiku atraktivního území podél trati a historie trati pro rozvoj a posílení cestovního ruchu na obou stranách česko-rakouské hranice. V rámci projektu budou dále vytvořeny muzejní a výstavní expozice lokomotiv, vagonů atd.v prostorách ČD. www.pokoleji.cz
Když jsem u železnice, nedovolím si nezmínit, Slavonice Kaproun 22km směr JH o parním vláčku úzkokolejce který jezdí z Nové Bystřice do Jindřichova Hradce a zpět. Výhodou je, že jedete kratší čas z Kaprouna do NB a něco málo ušetříte i za jízdné. A zbytek cesty třeba na koloběžce.
Na zastávce Kaproun vstanul Velký český Velikán Jára Cimrman, po té co byl vyloučen z přepravy osobního vlaku č. 4052 z Nové Bystřice do Vídně v noci z 28 na 29 června r.1900. K zastávce vede i lesní pěšina z obce Kaproun za pravočivou zatákou uhnout vlevo do zahrad značena zelená turist značka 2km.
To rozhodně musíte zažít a vidět.